Trwa budowa Budynku B inwestycji PODIUM PARK

data: 25.06.2019

Trwa budowa II etapu inwestycji Podium Park w Krakowie. W chwili obecnej wykonywane są ściany szczelinowe garażu w budynku B. Za realizację stanu surowego odpowiedzialna jest firma Fabet Konstrukcje.

relacja fotograficzna na FB
więcej o projekcie tutaj
więcej o inwestycji tutaj

Decyzja o pozwoleniu na budowę dla Osiedla OSTOJA

data: 12.06.2019

Uzyskaliśmy kolejną decyzję o pozwoleniu na budowę. Osiedle OSTOJA to zespół 78 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej wraz z rozbudowaną infrastrukturą sportową i rekreacyjną. Ten kameralny kompleks mieszkalny zlokalizowany będzie tuż przy ujściu Odry, na jej lewym brzegu, w sąsiedztwie rezerwatu Świdwie i Puszczy Wkrzańskiej. Realizowany będzie z zastosowaniem technologii prefabrykacji ścian MABUDO Eco.

więcej o projekcie tutaj
strona inwestycji na FB

Mamy 4 lata!

data: 20.05.2019

Zawsze w maju świętujemy rocznicę powstania naszego biura. Tym razem wybraliśmy się na 2-dniową wycieczkę w góry. Wyjazd uważamy za bardzo udany!

relacja z naszej urodzinowej wycieczki na FB
relacja filmowa na YouTube

WIELKANOC 2019

data: 18.04.2019

Ciepłych, pełnych radości i nadziei Świąt Wielkanocnych, kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą i wspaniałych chwil w gronie najbliższych życzymy wszystkim naszym inwestorom i współpracownikom!

relacja z naszego śniadania wielkanocnego na FB

I miejsce w zawodach narciarskich SIKA CUP 2019

data: 30.03.2019

Z branżowych mistrzostw narciarskich SIKA Cup 2019 w Madonna Di Campiglio wracamy z medalem za I miejsce w slalomie kobiet, który wywalczyła Anna Knez!

Gala BREEAM Awards 2019

data: 04.03.2019

Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wielkiej gali BREEAM AWARDS, która miała miejsce 4 marca 2019 w Londynie. Nasz projekt Turyn Office z certyfikatem Design Stage na poziomie OUTSTANDING został nominowany do najważniejszej nagrody budownictwa ekologicznego w kategorii Regional Award – Central and Eastern Europe.

Green Building Tour w budynku PODIUM PARK

data: 31.01.2019

Było nam niezmiernie miło oprowadzić tak liczne grono zainteresowanych po budynku Podium Park w Krakowie. Warsztaty pod nazwą Green Building Tour organizowane są przez PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego w ramach projektu Doświadcz Zielonego Budynku. Mamy nadzieję, że wycieczka była udana. Dziękujemy Uczestnikom za aktywność i słowa uznania! Do zobaczenia następnym razem!

info FB
info IN

Boże Narodzenie 2018

data: 21.12.2018

Znad wigilijnego stołu życzymy wszystkim naszym Klientom, Współpracownikom i Przyjaciołom pięknych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

post na FB

 

Prezentacja projektu rewitalizacji GÓRY ZAMKOWEJ w PAN

data: 18.12.2018

Podczas spotkania Sekcji Architektura Militaris zorganizowanego przez Komisję Urbanistyki i Architektury krakowskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk miała miejsce prezentacja pt. “Zamek i twierdza Lanckorona – obiekt UNESCO – drogi ochrony i rewaloryzacji”. Piotr Knez jako jeden z prelegentów opowiedział o przygotowanej przez naszą pracownię koncepcji rewitalizacji Góry Zamkowej.

więcej o projekcie tutaj

WYRÓŻNIENIE w konkursie na opracowanie SYSTEMU PREFABRYKOWANEJ ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ

data: 14.12.2018

W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na opracowanie systemu prefabrykowanej zabudowy mieszkaniowej, organizowany przez PFR Nieruchomości S.A. Nasz projekt, zrealizowany we współpracy z biurem konstrukcyjnym GSBK oraz zakładem prefabrykacji MABUDO Zduńska Wola, otrzymał wyróżnienie!

info FB
info IN
więcej o projekcie tutaj

Studenci zwiedzają Podium Park

data: 16.10.2018

To było fantastyczne doświadczenie – po zakończonej budowie wieży A kompleksu biurowego Podium Park w Krakowie oprowadziliśmy studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki z Katedry Architektury Miejsc Pracy i Rekreacji kierowanej przez prof. dr hab. inż. arch. Macieja Złowodzkiego. W trakcie ponad dwugodzinnego spaceru po budynku opowiedzieliśmy o rozwiązaniach funkcjonalno-przestrzennych, budowlanych i instalacyjnych oraz aspektach certyfikacji BREEAM.

post na FB

Wycieczka szkoleniowa do Bambergu

data: 15.10.2108

Dzięki zaproszeniu firmy RZB mieliśmy możliwość uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym różnych aspektów związanych z projektowaniem oświetlenia. Szkolenie odbyło się w siedzibie firmy, gdzie obejrzeliśmy laboratoria oraz fabrykę opraw oświetleniowych. Dodatkowo mieliśmy okazję zwiedzić miasto Bamberg i Park Narodowy Steigerwald.
To był bardzo intensywny koniec tygodnia!

film na FB
post na FB

Rusza budowa Zakładu Uzdatniania Wody w Wieliczce

data: 28.08.2018

Kolejny nasz projekt doczekał się realizacji. W drugiej połowie września rozpocznie się budowa I etapu Zakładu Uzdatniania Wody w Wieliczce. Inwestycja ma na celu realizację własnego systemu podziemnych ujęć wody pitnej wraz z nowoczesną technologią jej oczyszczania i zmiękczania. Projekt architektoniczny obejmował zespół budynków technicznych i biurowiec wraz z projektem zagospodarowania terenu.

informacja w mediach
więcej o projekcie tutaj

Pozwolenie na użytkowanie dla PODIUM PARK

data: 01.08.2018

Budynek A kompleksu biurowego PODIUM PARK otrzymał pozwolenie na użytkowanie! To będzie naprawdę dobra przestrzeń do pracy…
Dla jak największego komfortu przyszłych użytkowników realizowane będą wkrótce wnętrza kantyny i strefy fitness, które również zaprojektowaliśmy. Zapraszamy do śledzenie informacji na naszej stronie FB.

post na FB
więcej o projekcie tutaj

The NAVY pod marką BEST WESTER PREMIER

data: 17.05.2018

To już oficjalna wiadomość – hotel The NAVY w Świnoujściu naszego projektu pod marką Best Western Premier! W obiekcie w standardzie 4*, zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, znajdować się będzie 275 pokojów, 2 restauracje, część konferencyjno-bankietowa dla 300 osób, strefa lounge oraz biznes a także strefa wellness z basenami, saunami, siłownią oraz gabinetami zabiegowymi i odnowy biologicznej.

więcej o projekcie tutaj

PIERWSZE WYRÓŻNIENIE w konkursie na DOM MODELOWY

data: 15.05.2018

Z przyjemnością informujemy, że we współpracy z Mabudo Zduńska Wola​ zdobyliśmy pierwsze wyróżnienie w konkursie na modelowy dom jednorodzinny programu Mieszkanie Plus organizowanym przez BGK Nieruchomości S.A.

WIELKANOC 2018

data: 30.03.2018

Radosnych Świąt Wielkanocnych, wiosny za oknem, odpoczynku i wspaniałych chwil w gronie najbliższych życzymy wszystkim naszym inwestorom i współpracownikom!

relacja z naszego śniadania wielkanocnego na FB

Elewacja PODIUM PARK na ukończeniu

data: 29.03.2018

Dobiegają końca prace związane z elewacją budynku A Podium Park. Czekamy już tylko na fasadę słupowo-ryglową części parteru i łącznika.

post na FB
więcej o projekcie tutaj
więcej o inwestycji tutaj

Gala BREEAM Awards 2018

data: 06.03.2018

Podczas trwania targów Ecobuild w Londynie, gdzie prezentowaliśmy wraz z fabryką MABUDO naszą ofertę projektowania i realizacji budownictwa jedno- i wielorodzinnego w technologii prefabrykowanej, uczestniczyliśmy w gali BREEAM Awards 2018. Podium Park otrzymał nominację w dwóch kategoriach do prestiżowej nagrody w związku z uzyskaniem certyfikatu BREEAM INTERIM na poziomie Outstanding.

Wnętrza fortu LUNETA w czasopiśmie ARCHITEKTURA MURATOR

data: 20.02.2018

O naszej realizacji – wnętrzach krakowskiego hostelu LUNETA zrealizowanych w forcie Luneta Warszawska – pisze miesięcznik Architektura Murator.

publikacja
więcej o projekcie tutaj

Fort LUNETA WARSZAWSKA objęty Miejskim Programem Rewitalizacji Krakowa

data: 16.01.2018

Projekt rewitalizacji Fortu Luneta Warszawska naszego autorstwa został zakwalifikowany do Miejskiego Programu Rewitalizacji Krakowa. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się wyremontować parter Redity, której pomieszczenia będą przeznaczone na biura (w systemie co-working) i restaurację, a także zrealizować funkcje muzealne w wałach fortu.

info w Gazecie Krakowskiej
Fundacja Fort Luneta Warszawska

BREEAM AWARDS 2018

data: 15.12.2017

Podium Park w Krakowie został nominowany do nagrody w BREEAM AWARDS 2018..!!

lista nominacji
więcej o projekcie tutaj
więcej o inwestycji tutaj

Krótka lekcja o architekturze

data: 28.11.2017

URBA Architects uczy nowe pokolenie. W szkole podstawowej im. św. Joanny Beretty Molli Kasia i Maciej Kronenberg przeprowadzili krótką lekcję o domach i miejskim designie.
Dziecięca kreatywność i umiejętności są zadziwiające! Wnioski warsztatowe: ludzie potrzebują przestrzeni publicznej bardziej niż ładnej zabudowy – proste, prawda?

post na FB

Decyzja o pozwoleniu na budowę dla URBA FUTURA

data: 25.10.2017

Uzyskaliśmy kolejną ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Tym razem dotyczy ona kameralnego projektu Urba Futura przy ul. Kołaczkowskiego w Krakowie. To zespół 19 jednorodzinnych budynków w zabudowie szeregowej. Każdy z nich posiada własny ogród i garaż, dzięki czemu – w szczególności dla młodych rodzin – stanowi atrakcyjną alternatywę dla mieszkań w centrum miasta.

więcej o projekcie tutaj

Kolejna budowa rozpoczęta - OSIEDLE SKOWRONIA, etap IV

data: 20.10.2017

Kolejna budowa rozpoczęta! Ruszyły prace budowlane nad IV etapem Osiedla Skowronia na Woli Duchackiej w Krakowie. W 5-ciu budynkach mieścić się będzie 75 mieszkań. Część nadziemna realizowana będzie w oparciu o nowoczesną technologię prefabrykacji stropów i ścian, z wykorzystaniem betonu architektonicznego do wykończenia zasadniczej części elewacji budynków.

więcej o projekcie tutaj

Nad PODIUM PARK zawisła wiecha

data: 25.09.2017

Świętujemy zawieszenie wiechy, czyli wykonanie najwyższego elementu konstrukcyjnego I etapu inwestycji Podium Park! Zachęcamy do oglądania filmiku na naszej stronie FB oraz przeczytania poniższego artykułu.

informacja w mediach
post na FB
więcej o projekcie tutaj

Decyzja o pozwoleniu na budowę dla PARK PLAZA

data: 08.09.2017

Projekt 14-kondygnacyjnego budynku biurowego Park Plaza w centrum Szczecina uzyskał ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.

więcej tutaj

WESOŁY POWRÓT DO SZKOŁY 2017

data: 04.09.2017

Cieszymy, że również w tym roku mogliśmy przyłączyć się do akcji Wyprawka – Wesoły Powrót do Szkoły organizowanej przez Stowarzyszenie Daleko Więcej. Nowy rok szkolny – plecaki pełne kolorowych zeszytów, kredek, pisaków i innych pomocy niezbędnych każdemu maluchowi w szkole…

Dziękujemy Robin Schep za włączenie nas do akcji!

post na FB
strona Stowarzyszenia DW

Projekt dyplomowy MICHAŁA DANISZEWSKIEGO w konkursie Inspirelli Awards

data: 31.08.2017

Projekt dyplomowy Michała Daniszewskiego walczy o nagrodę w konkursie Inspirelli Awards. Trzymamy kciuki i zachęcamy do głosowania!

post na FB
projekt Michała na stronie INSPIRELLI

Mamy 2 lata!

data: 16.05.2017

To już 2 lata! Nasze urodziny świętowaliśmy w Katowicach – wycieczka zaczęła się od zwiedzania Nikiszowca, następnie szlakami nowoczesnej architektury dotarliśmy na wieczorny koncert w ramach Festiwalu Katowice Kultura Natura do siedziby NOSPR…

post na FB
relacja z wycieczki

Nominacja dla ASI PACH

data: 24.04.2017

Z przyjemnością informujemy, że dyplom Joanny Pach “Fade Away_Cemetery 2.0” został zakwalifikowany do finału prestiżowego konkursu Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP. Gratulujemy!

informacja na stronie SARP

MGR INŻ. ARCH.

data: 20.04.2017

Wczoraj nasz zespół wzbogacił się o dwójkę magistrów. Gratulujemy Sandrze i Michałowi!

post na FB

WIELKANOC 2017

data: 14.04.2017

Radosnych Świąt Wielkanocnych oraz wiosny za oknem, słońca w głowie i pogody ducha na ten wyjątkowy czas zadumy i wypoczynku życzymy wszystkim naszym inwestorom i współpracownikom!

BREEAM Outstanding dla Podium Park

data: 11.04.2017

Z przyjemnością informujemy, że projekt zespołu biurowców Podium Park uzyskał certyfikat BREEAM Outstanding na etapie fazy projektowej, co czyni go jednym z najbardziej zrównoważonych budynków tego typu w Europie. Dziękujemy za owocną współpracę naszym projektantom branżowym – biurom OSET, ZAPART Projekt oraz INTROINSTAL.

więcej o projekcie tutaj
strona inwestycji
post na FB

Mamy nowe biuro!

data: 03.02.2017

Od lutego pracownia URBA Architects mieści się przy ul. Kamiennej 43b lok. 5.

zobacz na mapie

VII ZAWODY NARCIARSKIE ARCHITEKTÓW

data: 23.01.2017

W dniach 20-22 stycznia 2017 odbyły się VII Zawody Narciarskie Architektów w Szczyrku. Na górze Skrzyczne o miejsce na podium walczyli Sandra Kołaczek, Kamil Kuligowski i Marcin Stós… Szlifujemy formę na przyszły rok.

Dziękujemy firmie AERECO WENTYLACJA sp. z o.o. za zaproszenie!

PODIUM PARK - budowa rozpoczęta

data: 30.12.2016

Rozpoczęła się budowa pierwszego etapu inwestycji.

więcej o projekcie tutaj
strona inwestycji
informacje prasowa CBRE

WESOŁYCH ŚWIĄT

data: 23.12.2016

Pełnych radości i wytchnienia Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w Nowym Roku 2017 wszystkim naszym inwestorom i współpracownikom życzy zespół URBA architects.

Rozpoczęcie budowy ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IZBY LEKARSKIEJ

data: 30.09.2016

Z początkiem jesieni rozpoczęła się budowa nowej siedziby Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej w Kielcach. Budynek stanie u podnóża góry Telegraf. Stanowił będzie część kompleksu administracyjno-usługowego: w sąsiedztwie otwarto już nową siedzibę Starostwa Powiatowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na realizację oczekuje budynek oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Ukończenie stanu surowego planowane jest na styczeń przyszłego roku, całość obiektu przekazana zostanie do użytkowania pracownikom ŚIL z początkiem lata 2017.

więcej tutaj
projekt na stronie Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej
projekt w mediach

WESOŁY POWRÓT DO SZKOŁY

data: 01.09.2016

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przyłączyć się do akcji Wyprawka – Wesoły Powrót do Szkoły organizowanej przez Stowarzyszenie Daleko Więcej, które we współpracy m.in. z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej filią nr 3 w Krakowie pomaga rodzinom najbardziej potrzebującym wyposażyć maluchy na nowy rok szkolny. Celem akcji jest, aby jak największa ilość dzieci mogła iść z początkiem września do szkoły z pełnym plecakiem potrzebnych mu rzeczy.

Dziękujemy Robin Schep za włączenie nas do akcji!

więcej tutaj

Mamy 1 rok!

data: 10.06.2016

Miło nam poinformować, że w maju minął rok od oficjalnego rozpoczęcia wspólnej architektonicznej przygody pod nazwą URBA Architects. Cieszy nas to, że możemy nieustannie się rozwijać czerpiąc z doświadczenia, które zebraliśmy w najlepszych polskich pracowniach architektonicznych oraz zagranicą. Nieopisaną satysfakcję przynoszą coraz to nowe wyzwania projektowe, realizacje naszych pomysłów oraz stale powiększający się zespół architektów i projektantów wnętrz.

MICHAŁ DANISZEWSKI laureatem konkursu na projekt LONDON INTERNET MUSEUM

data: 10.06.2016

Z przyjemnością informujemy, że Michał Daniszewski otrzymał III nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum Internetu w Londynie zorganizowanym przez zespół Bee Breeders. Projekt Michała to nowy punkt orientacyjny w tej części miasta – obok Dworca Północnego Woolwich sporych rozmiarów hologram jest reprezentacją tego, co ukryte zostało pod powierzchnią ziemi. Pomysł ten zyskał uznanie w oczach jury za trafną transpozycję funkcji muzeum internetu w pomnik technologii i cyfryzacji – monumentalny i ulotny jednocześnie.

URBA architects gratulują!

więcej o konkursie i projekcie Michała tutaj
więcej o organizatorze tutaj
informacja na portalu ArchDaily

HOSTEL LUNETA

data: 20.05.2016

Powoli dobiegają końca prace budowlane i konserwatorskie mające na celu adaptację I-szego piętra krakowskiego fortu “Luneta Warszawska” na funkcję schroniska młodzieżowego. Do dyspozycji gości będzie 13 pokojów i 3 apartamenty urządzone w celach fortecznych oraz przestronna wspólna jadalnia o powierzchni 120 m².

więcej o projekcie fortu tutaj
odwiedź stronę Luneta Hostel
dr Krzysztof Wielgus o krakowskich fortach i naszym projekcie tutaj

EXETER - nowa siedziba dla CROWDCUBE

data: 25.02.2016

W dniach 16-18 lutego 2016r. odbył się wyjazd studialny do Exeter (Anglia), w ramach którego przeprowadzone zostały warsztaty projektowe mające na celu określenie podstawowych wymagań funkcjonalno-przestrzenno-architektonicznych dla nowej siedziby firmy Crowdcube – wiodącej światowej platformy crowdfundingu udziałowego. Wraz ze sztabem doradczym inwestora przeprowadzona została również analiza finansowa zamierzenia budowlanego zakładająca lokalizację budynku w granicach Exeter Science Park, gdzie cały teren inwestycyjny o powierzchni 68.770 m2 objęto szczegółowym planem zagospodarowania przestrzennego. To nasz kolejny projekt, który certyfikowany będzie w BREEAM na poziomie Excellent.

więcej informacji o Exeter Science Park tutaj

WARSZTATY PROJEKTOWE - PARK REDUTA

data: 10.12.2015

W listopadzie 2015r. miał miejsce cykl warsztatów projektowych, których celem było wypracowanie wspólnie z mieszkańcami Krakowa koncepcji parku edukacyjnego – Parku Reduta. Teren zielony o powierzchni blisko 8ha zlokalizowany jest  pomiędzy Prądnikiem Czerwonym a Mistrzejowicami i bezpośrednio przylega do planowanego systemu parków rzecznych wokół potoku Sudoł Dominikański. Spośród 6 propozycji opracowanych w formule tzw. projektowania partycypacyjnego w drodze głosowania internetowego wszyscy Krakowianie mogli  wybrać tę pracę, która ich zdaniem najbardziej zaspokaja potrzeby mieszkańców licznych osiedli mieszkaniowych sąsiadujących z tym terenem. Wśród tutorów znalazła się przedstawicielka naszego biura – Anna Knez.

więcej tutaj

(kolaż autorstwa arch. Wojciecha Gawinowskiego)

WARSZTATY POWERHOUSE

data: 30.06.2015

Dnia 26 maja 2015r. wraz z norweską pracownią SNØHETTA zorganizowane zostały warsztaty projektowe poświęcone szczegółowej analizie i opracowaniu studium wykonalności zadania POWERHOUSE dla zespołu 3 budynków biurowych w Krakowie. Rezultat naszej wspólnej pracy to szereg innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i technicznych wytyczających drogę do projektowania zrównoważonego, również w przypadku budynków komercyjnych.

więcej tutaj